گفتمانی دوستانه در راه کشف حقیقت – گفتمان پنجم . . .

19 03 2012

به نام بی نام او

حقیقت جویان محترم در ادامه ی سلسه مطالب با عنوان «گفتمانی دوستانه در راه کشف حقیقت . . .» قسمت پنجم این گفتمان تقدیم حضور می گردد. امید است که تمامی کمالجویان محترم با بینشی صحیح و با تکیه بر رحمانیت الهی نسبت به کشف حقایق جهان شناختی گام برداشته و همه بتوانیم در کنار یکدیگر در راستای رشد و اعتلای آدم در این دنیا گام برداشته و بر تابش خورشید حقیقت بیفزاییم . . .

———————————————————————–

مطالب ارسالی دوست محترم جناب آقای علی به ترتیب از قدیمی ترین تا جدیدترین ارسال :

عزیزم کم کم دارم به منطقی که ادعاشو داری شک میکنم. اولا سایتو چن بار آپدیت کردی و مطلب گذاشتی ولی حرف منو بسیار دیر نشون دادی و منبعی که معرفی کردمو چرا حذف کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ استاد ر . . . مبحث عبرت ها. . . مبحث 100% قرآنیه بزار ببینن همه چرا نشون نمیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه دوس داری آزادی بیانو بزار ببینن. هرکس خاست بره ببینه. این درست نیست که نزاری حرف قرآن که کلام خداست به گوش افراد برسه. دیگه اسمو حذف نکن. دوما اصلا از اساس و پیشفرض حرفت ناقصه. که بعد بر پایه ی اون پیشفرض بحث میکنی. این ساخته ی ذهن شماست که قدرت با کمال در تضاده نه حرف خدا. چرا این حرفو بارها تکرار میکنی؟؟؟ بله قدرتی که از غیر خالق توانا طلب شه کاملا شیطانی و مردوده نمونه اون همین افراد جک و جنگیری هستن که حتی در ایرانم زیادن و … قرآن صریحا با این مطالبم برخورد کرده و گفته سراغش نرید و… در سوره صبا آیه40 میبینیم که عده ای جن میپرستیدن در دنیا .اینا همین افرادی هستن که با جنها ارتباط گرفتن درصورتیکه خداوند صریح فرموده سراغشون نرید…. اینا بحثای خودشو داره که تو حرفای استاد ر . . . کاملا قرآن محور بحث میشه. اما طبق معمول فقط بخشی از حقیقتو میگی و ماشالا فلسفه ای هم برا خودت میچینی!!!! از همه افراد خواهران و برادران عزیز خواهش میکنم که برن سراغ مباحث آقای ر . . . درباره ی منجی در قرآن بحثای زیبایی میکنن. بخدا ضرر نمیکنین. با یک سرچ ساده گیر میارین. ببینید و تحلیل کنید اگه غلط بود نپذیرید. اگه این آقای رهرو بزاره که اسمشو ببینین!!! عزیزم گفتم نمونه های قرآن چی میشه؟؟؟ عمر زیاد نوح مظهر بی عدالتی خداست؟؟؟؟ خواب 300 ساله اصحاب کهف بی عدالتی خداست؟؟؟؟ قضاوت باطنی در حکومت حضرت داوود مظهر بی عدالتی خداست؟؟؟ قدرت شگفت انگیزی که خداوند عادل به حضرت سلیمان عطا میکنه مظهر بی عدالتی خداست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این نمونه ها کاملا صریح و مفصل بیان شده در قرآن. از خودم نمیگم. حضرت سلیمان زبون همه جک جونورارو میدونسته. باد در اختیارش بوده با مورچه حرف زده . جنها تحت سلطش بودن …و…و…و عزیزم همه اینها در قرآنه که به اذن خداوند این قدرتها رو داشتند. بابا جون چرا حرفارو میپیچونی؟؟؟؟ اگه قدرت با کمال تضاد داره پس اینا که در قرآنه چیه؟؟؟؟ این تعریفی که از قدرت میکنی و از کمال اشتباهه و ساخته ذهن شماست. چچچچچچچچچچچرررررررررررراااااااااا خدا به این افراد مذکور این توانایی هارو داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با منطق شما 100% خدا عادل نیست . منطق شما با مطالب قرآن در تضاد محضه. جواب اینا رو نمیدی بعد بدون توجه به قرآن فلسفه های خودتو که در تضاد با این مطالب قرآن هست بیان میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نه عزیزم ایدئولوژیت میلنگه . حرفات جور نیست. بازم بزار 1ماه بکشه بعد تایید کن. بازم میگم بزار این منبع رو همه ببینن و خودشون راه درستو تشخیص بدن. استاد ر. . . در این باره ها واقعا زیبا سخن میگن.اگه ادعای آزادی بیان میکنی. اگه ادعای منطق میکنی. درست و زود تایید کن. نه اینکه 4تا مطلب میزاری بعد میگی سرم شلوغ بود. ظاهرا فقط برای حرفای من سرت شلوغه هان؟؟؟؟؟

——————————————————————–

عزیز جان باز نظر تایید کردی و مطالب منو نزاشتی؟؟؟؟ نظرمو بزار بعد خاستی فک کن جواب بده. به چه علت میزاری یک ماه بگذره؟؟ بابا جون چرا متوجه نمیشی؟نظر منو ببببببززززززااااااارررررر. با چه زبونی بگم حالیت شه؟ بعد خاستی جواب بده. ای بابا

——————————————————————–

عزیزم پوزش جنابعالی بدرد من میخوره؟؟ نه ازخودت میپرسم میخوره؟؟؟ هی بزن تو گوش ی نفر هی بگو پوزش میخام….
عزیز جان درد اینه که چرا نظرمو دیر تایید میکنی ماه به ماه!!!!! هر بار میام چند نظر جدید میبینم بعد به من که میرسه پوزش میخای؟؟؟؟؟؟ اگه میخای جوابم بدی بده اما نظرمو بزار
بعد فکر جواب باش. حرف حساب میدونین یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا جون این نظراهم مث باقی بزار بره این زیر مث باقی این خاسته ی زیادیه؟؟؟؟؟

———————————————————————

همونطور که گفتم بازم نگه داشتی با جوابیه بدی مثلا!!!!
بابا جون چجوری بگم بفهمی دیگه من موندم!!! نظرامووووووووووو بزااااااااررررررررررر بعد برو دنبال جواب. واقعا که خوشین برا خودتون… دیگه نمیام اینجا حداقل احترام به خاسته های منو انجام نمیدی بعد ادعا تونم میشه…….

 

——————————————————————–

جوابیه اینجانب به این دوست محترم :

به نام بی نام او

دوست محترم با عرض سلام خدمت شما


نخست بابت تاخیر در پاسخگویی از شما پوزش طلبیده و شایسته می بینم در ابتدای کلامم، سخنانی را خدمتتان عرض نمایم.

دوست محترم اینجانب بر حسب وظیفه و رعایت اصول اخلاقی و عرفانی از شما بابت تاخیر در پاسخگویی به سوال هایتان پوزش طلبیده ام و امید داشتم که شما نیز با روی گشاده آنها را پذیرا باشید، حال آنکه شما نگاهتان به این موضوع چگونه می باشد در حیطه ی اختیار خودتان می باشد و اینجانب در آن دخالتی نمی نمایم.

دوست محترم اینجانب همانند همه ی انسانها باید از پیچ و خم ها زندگی عبور نمایم و در باب عرفان حلقه نیز وظایف بسیار دیگری را نیز عهده دار می باشم که هرچند در خصوص آنها کوتاهی می نمایم ولی بر عهده ی اینجانب می باشد. از طرف دیگر باید توجه داشته باشید مبحث مورد گفتگوی ما، مبحث بسیار مهم و حساسی می باشد که اشتباهی هرچند به اندازه ی یک تار مو می تواند بسیاری از مسایل را زیر سوال برده و ضمن پوشاندن حقیقت، ما را از مسیر مستقیم نیز منحرف نماید، لذا اینجانب هیچگاه به خود اجازه نخواهم داد که در هر فازی و تحت هر شرایطی در خصوص این موضوعات اظهار نظر نموده و با برداشتن قلمی در باب آن به نگارش مطلب بپردازم. ضمنا شایسته می بینم خدمتتان عرض نمایم اینجانب برای نگارش این مطالب چندین ساعت زمان صرف می نمایم و مورد ویرایش قرار می دهم تا به شایسته ترین صورت خدمت شما و کمالجویان محترم تقدیم نمایم.

دوست محترم اینجانب سعی نموده ام هیچگاه بین افراد تفاوتی قائل نگردم و عنایت داشته باشید که شما با سایر دوستان برابر هستید اما از آنجا که هدف از این مجموعه مباحث این است که بتوانیم به یک نتیجه ی روشن و صحیح دست یابیم، لذا شایسته است که نظرات هردو طرف همزمان و در قالب یک مطلب ارایه گردد، لذا دلیل عدم نمایش مطالب ارسالی شما پیش از نگارش پاسخ آنها امکان پذیر نمی باشد.

درخصوص آن شخص محترم نیز همانطور که در قسمت قبل خدمتتان عرض نمودم به دلیل عدم آشنایی کافی با نیات و مسیر حرکتی ایشان و وابستگی ایشان به نهادهای سیاسی، اینجانب از نمایش نام ایشان معذورم و به این نکته نیز عنایت داشته باشید که این سایت محل تبلیغ اشخاص و گروه ها نمی باشد و وظیفه ی اینجانب پاسخ به نقدها، بیان دیدگاه های این عرفان و . . . می باشد. تایید یا تکذیب دیگران هیچگونه جایگاهی در این سایت ندارند و اگر توجه نمایید حتی در خصوص شیطان پرستی نیز با رعایت برخی مسایل به بیان نام ها و . . . می پردازیم. دوست محترم از طرف دیگر وارد کردن دیدگاه های دیگر در یک گفتمان دو طرفه سبب بروز مسایلی از جمله مسایل زیر می گردد :

1. معیار اصلی ما کتب آسمانی و منطق می باشد. وارد کردن نظرات شخصی دیگران به منزله ی آن است که نادانسته منبع قضاوت دیگری را نیز برای روشن شدن حقیقت در نظر گرفته ایم.

2. وارد نمودن اشخاص سبب می شود تا از مسیر اصلی منحرف شده و با تکیه بر سخنان آنها مسیر را درست یا غلط ادامه دهیم.

3. ما را به قضاوت در خصوص فرد یا گروه خاصی وا می دارد و سبب می شود تا به دنبال تایید یا تکذیب آنها گام برداریم در صورتی که نسبت به آن هاغ شناخت کافی نداریم.

دوست محترم حذف نام ایشان ضمن اینکه ما را از وارد نمودن به برخی مسایل مصون نگاه می دارد، سبب می شود تا نتیجه ی بحث خود را شایسته تر و به دور از هرگونه حاشیه به دست آوریم.

دوست محترم در باب تضاد قدرت و کمال باید خدمتتان عرض نمایم، این موضوع ساخته ی هیچ ذهنی نبوده و عین حقیقت است. اینجانب در قسمت قبل چندین سوال از شما پرسیده بودم که شاید اگر به تعدادی از آنها پاسخ می دادید اکنون این موضوع را مورد اشکال مطرح نمی نمودید. دوست محترم در قسمت های قبل دلایلی جهت تضاد کمال و قدرت را خدمتتان عرض نمودم که گویا مورد قبول شما واقع نگردید، لذا در این بخش دلایل دیگری را نیز مطرح می نمایم و اگر اعتقاد شما بر نادرست بودن هر یک از آنها می باشد تقاضا دارم با یک دلیل منطقی نسبت به رد آنها اقدام نمایید.

دوست محترم کمال می خواهد به ما در راستای کنترل منیت هایمان کمک نماید، اما قدرت می خواهد، منیات ما را افسار گسیخته نماید، چراکه انسان قدرتمند حداقل دچار غرور شدید می گردد. کمال می خواهد به ما در راستای شناخت و درک حقیقی خدای واحد یاری دهد، اما قدرت می خواهد، خدایان را به ما معرفی نماید، چراکه هر انسان قدرتمندی پس از مدتی به این سمت حرکت می نماید که یا خود یا حامیانش او را خدا بنامند و در عصر حاضر نیز کم نیستند آنهایی را که در این موضوع غرق شده و چنین ادعاهایی را دارند. دوست محترم کمال می خواهد درس وحدت را به ما تعلیم داده و ما را به انجام آن تشویق نماید، اما قدرت می خواهد ما را به سمت کثرت سوق دهد، چراکه هر انسان قدرتمندی حداقل از آنجا که نمی خواهد قدرتش را با دیگران تقسیم نماید خود را از دیگران دور نموده و همه چیز برای او تنها در مفهوم»من» می گنجد. دوست محترم کمال به انسان شجاعت می بخشد ، اما قدرت به انسان، ترس را هدیه می دهد، چراکه انسان قدرتمند همواره حداقل در کابوس از دست دادن قدرتش به سر می برد. کمال عشق و جلوه های آن را در ما شکوفا می نماید، اما قدرت، نفرت و جلوه های آن را در ما رشد می دهد، چراکه انسان قدرتمند حداقل از ترس ظهور فردی قدرتمندتر از خود همگان را به چشم دشمن دیده و نمی تواند محبت را به آنها هدیه دهد . . .

دوست محترم جنگیری و اعمال وابسته به آن بخش کوچکی از مبحث قدرت می باشند و قدرت های دیگری نیز وجود دارند که بسیار فریبنده بوده و در قالب های دیگری به بشریت عرضه شده اند. به عنوان مثال عمل فکرخوانی همانند آن است که شخصی بدون اجازه ی شما وارد حریم خصوصی تان شده و از حقایق زندگی شما اطلاعات کسب نماید، آیا این عمل خود نوعی دزدی و تجاوز محسوب نمی شود ؟ آیا خود شما می پسندید فردی فکر و شخصیت شما را بخواند و از رازهای زندگی تان آگاه گردد ؟ آیا به واقع این عمل چیزی بر معرفت انسان می افزاید یا او را به خداوند نزدیک می نماید ؟ آیا به واقع فردی که چنین عملی را مرتکب می شود می تواند آرامش خاطر داشته باشد و آسوده زندگی نماید ؟

دوست محترم قدرت ها، حریم ها را می شکنند، آزادی ها را سلب می کنند، اختیارها را نقض می کنند، ارزشهای انسانی را نابود می سازند، انسانها را در زندان خودشان حبس می نمایند و . . .

دوست محترم هرچه در جهان هست از اوست و هیچ چیز در جهان وجود ندارد که خارج از قدرت و خلقت او باشد. لذا اینکه می فرمایید» قدرتی که از غیر خالق توانا طلب شه» سخن درستی نمی باشد، چراکه این سخن بدین مفهوم می باشد که در جهان هستی مسایلی وجود دارند که خداوندگار رحمان و رحیم نعوذبالله نسبت به آنها بی خبر، ناتوان، بی بصیرت و . . . بوده اند و این یعنی رد بسیاری از صفات مطلقی که به وجود مطلق نسبت می دهیم . . .

دوست محترم خوب و بد همه آفریده ی خداوند هستند و در جهانی که زندگی می کنیم لازم و ملزوم یکدیگر. اگر خداوند قدرت ها را خلق نمی کرد که ناقض بسیاری از اصول باشند، آنگاه کمال چه مفهومی داشت و همان اصول چگونه ارزش می یافتند ؟ بنابراین توجه داشته باشید هیچ فردی نمی تواند ادعا نماید که قدرتی دارد که خارج از خلقت خداوند است . . .

دوست محترم آیا هرآنچه که در قرآن یا هر کتب آسمانی دیگر مطرح گشته است به منزله ی تایید آن و تشویق ما به انجام آن عمل می باشد ؟

دوست محترم به واقع اندیشیده اید که اگر قدرت نیکوست پس،

چرا ما از دجال و شیطان پرستان دوری می نماییم ؟

چرا وقت خود را به دنبال شناخت خدا، خود و هستی گذاشته ایم و از قدرت ها غافلیم ؟

آیا بهتر نیست بساط راه کمال را جمع نموده و به سراغ همین سرگرمی های دنیایی رفته و بیش از این فرصت ها را از دست ندهیم؟

دوست محترم توجه داشته باشید اگر می فرمایید قدرت خوب است پس باید بپذیریم که دجال هم خوب است، چراکه اگر بررسی نمایید درخواهید یافت که دجال چیزی جز قدرت به بشریت عرضه نخواهد کرد و شیطان پرستان چگونه و با تمام توان در حال انتشار این مسایل و امکانات می باشند. دوست محترم منجی موعود استاد راه کمال خواهند بود و هرآنکس که ادعای منجی بودن نموده و دارای ذره ای قدرت باشد، دروغگویی بزرگ بیش نخواهد بود، چراکه دوست محترم آیا به نظر شما انسان می تواند هم ناقض اختیار انسان ها باشد هم به اختیار دیگران احترام بگذارد ؟ پذیرش قدرت و کمال در کنار هم به این مفهوم است که ما شب و روز را در یک لحظه دارا می باشیم. اما آیا چنین است ؟

دوست محترم همانطور که بارها خدمتتان عرض نمودم خداوند عادل مطلق در هیچ یک از امور زندگی ما انسانها دخالت ننموده و همه ی انسانها در پیشگاه او برابر هستند. خداوند به هیچ انسانی چیزی را عطا و از هیچ انسانی نیز چیزی را سلب نمی نماید. خداوند به هیچ انسانی جبری را تحمیل نمی نماید و همه ی انسانها مختارانه و آزادانه زندگی خود را می سازند. خداوند عادل مطلق است و در هیچ موردی حتی به اندازه ی سر سوزنی مطلق بودن عدالتش دچار دگرگونی و لغزش نمی شود، که اگر چنین شود بسیاری از مفاهیم باطل می شوند . . .

دوست محترم صریحا باید خدمتتان عرض نمایم که تمام موارد بیان شده توسط جنابعالی در صورتی که آنها را از طرف خداوندگار رحمان و رحیم بپنداریم، مصداق بارز نعوذبالله بی عدالتی خداوند است. دوست محترم عطا نمودن توسط خداوند به منزله ی آن است که نعوذباالله او نیازمند، ناعادل، ناآگاه و . . . می باشد. واقعا اندیشیده اید که خداوند چه نیازی دارد که به سلیمان (ص) چنین قدرت هایی عنایت فرماید، یا به نوح (ص) عمر چند صد ساله بدهد و . . . ؟ آیا همانطور که در قسمت قبل خدمتتان عرض نمودم خداوند خود با این اعمال ناقض اختیار این پیامبران نبوده است، چراکه ممکن است هیچ یک از پیامبران به داشتن چنین قدرت هایی راضی نبوده باشند ؟ آیا خداوند با انجام این عمل نعوذباالله اعلام نمی نماید که انسانها برای او برابر نیستند و این یعنی نقض سخنان مطرح شده در قرآن و کتب آسمانی دیگر ؟ و هزاران آیای دیگر . . .( دوست محترم ضمنا همانطور که در قسمت های قبل بررسی نمودیم عمل اصحاب کهف مثبت نمی باشد. )

دوست محترم شما در این موضوع تامل نمایید که ما خداوند را وجود بی نیاز مطلق و عادل مطلق می پنداریم. مطلق یعنی همه چیز در یک خط ثابت در حرکت است که در مورد خداوند رحمان و رحیم مفهوم آن است که عدالت خداوند در یک خط ثابت بی نهایت قرار دارد، چراکه هم دچار تغییر نمی شود و هم پایانی برای آن وجود ندارد.

دوست محترم توجه داشته باشید پذیرفتن بی چون و چرای کلام قرآن یا هر کتب آسمانی دیگر، پیامبران و . . . خود مصداق بارز انحراف است. چراکه در خود قرآن بیان شده که در همه چیز تفکر نمایید و این اصل شامل خود قرآن نیز می شود. دلیل بیان نمونه های مختلف از کمال و قدرت در قرآن، تنها این امر می باشد که به انسانها شناخت لازم در خصوص مباحثی همچون گستردگی خلقت خداوند، حقایق و قانون مندی هستی، صفات خداوند، مسیرهای مختلف قابل انتخاب زندگی، موانع پیرامون هر مسیر، نتایج حرکت در مسیرهای مختلف و . . . داده شود تا آنها بتوانند با آگاهی کامل و در نهایت آزادی، با بهره مندی از اختیار خود هر راهی را که می پسندند برگزیده و در آن حرکت نماییم و پس از انتخاب به جهت داشتن آگاهی قبل از انتخاب، مسئولیت همه ی مسایل خوب و بد آن را خود پذیرا بوده و خداوند را محاکمه ننمایند. دوست محترم کتب آسمانی را باید به دیده ی تحقیق نگریست نه اینکه از آنها بتی برای خود ساخته و پرستش نماییم . . .

دوست محترم بیایید درست اندیشه کنیم و محققی راستین باشیم.هرچقدر بتوانیم خود را از پیله های ذهنی نادرستی که دانسته یا نادانسته در آنها گرفتار شده ایم رها گردیم، موفق تر بوده ایم و خدا، هستی و خود را بهتر شناخته ایم و می توانیم به داشتن زندگی سعادتمند امیدوار باشیم . . .

امید است که همه ما بتوانیم با یاری الهی بتوانیم محکم و استوار و آنگونه که شایسته است در مسیر حقیقت گام برداشته و این گفتمان ها نیز بتوانند دریچه ای از معرفت حقیقی الهی را به رویمان بگشایند . . .

باسپاس و آرزوی رویش گل های حقیقت در جهان و رفع مسخ از جامعه ی جهانی

رهرو عرفان حلقه

Advertisements

کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s